Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki i premie w spółce Vitkovice Milmet

Od 1 stycznia 2016 roku wzrosną płace zasadnicze pracowników spółki Vitkovice Milmet z Sosnowca i z Siemianowic Śląskich. O 120 zł brutto więcej zarabiać będą pracownicy fizyczni. Podwyżki dla pracowników umysłowych wynosić będą 80 zł brutto. Ponadto wszyscy pracownicy otrzymają świąteczny bonus w wysokości 870 zł brutto. 620 zł zostanie wypłacone Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a pozostałe 250 zł od pracodawcy.

Porozumienie w sprawie podwyżek i premii na święta  wypracowali z zarządem spółki związkowcy z zakładowej Solidarności. Jak podkreślają, to będzie pierwszy od kilku lat wzrost płac w firmie. – Wysokość podwyżek będzie odpowiadała  kwotom premii, które wynegocjowaliśmy dla ludzi w wakacje. Pracownicy produkcyjni dostaną 120 zł brutto, a umysłowi 80 zł brutto. Zastąpienie premii podwyżkami będzie dla nich bardzo korzystne. Wreszcie wzrosną ich stawki osobistego zaszeregowania – mówi Paweł Kwieciński, szef Solidarności w spółce.

Spółka Vitkovice Milmet S.A w zakładach Sosnowcu i w Siemianowicach Śląskich zatrudnia blisko 550 pracowników. Zakłady zajmują się produkcją butli gazowych.

bea
źródło foto: commons.wikimedia.org/turelio

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.