Podwyżki i premia absencyjna w Johnson Electric Poland

Wzrost płac zasadniczych o 360 zł brutto i premia absencyjna w wysokości 110 zł brutto – to najważniejsze uzgodnienia organizacji związkowych działających w spółce Johnson Electric Poland w Będzinie i pracodawcy. Negocjacje płacowe w firmie zakończyły się 5 marca.

Jak informuje Monika Kidawa, wiceprzewodnicząca zakładowej Solidarności, premia absencyjna wynosząca 110 zł brutto wchodzi w życie już w tym miesiącu. Pracownicy po raz pierwszy otrzymają ją na początku kwietnia wraz z wynagrodzeniem za marzec. – Osoby, które przepracują cały miesiąc, będą nagrodzone. W ten sposób chcielibyśmy ograniczyć absencje w firmie, w tym absencje chorobowe  – mówi.

Podczas rozmów z przedstawicielami zarządu spółki reprezentanci strony związkowej uzgodnili, że od 1 lipca tego roku płace zasadnicze w firmie wzrosną o 360 zł brutto. Podwyżkę otrzymają pracownicy produkcyjni, którzy stanowią większość spośród liczącej ok. 1000 osób załogi firmy. – To najwyższa podwyżka, jaką wynegocjowaliśmy z pracodawcą w ciągu ostatnich 13 lat. Mam nadzieję, że pracownicy będą zadowoleni – podkreśla Monika Kidawa.

Johnson Electric Poland w Będzinie zajmuje się produkcją silników, przełączników i systemów kontroli do sprzętu AGD.

aga