Solidar Śląsko Dąbrow

Nasz człowiek w MMA

Dawid Siwek, członek NSZZ „Solidarność” z Zakładu Górniczego „Sobieski” w Jaworznie wystąpi w pojedynku MMA na Gali Charytatywnej Walcz i Pomagaj. Impreza odbędzie się 26 sierpnia w Mysłowicach-Słupnej.

32-latek z Jaworzna na co dzień pracuje na oddziale górniczych robót przygotowawczych pół kilometra pod ziemią. Po pracy trenuje. – Łączenie ciężkiej, fizycznej pracy na kopalni z trenowaniem nie jest prostą rzeczą. Nieraz jest tak, że jestem w ciągu dnia w domu tylko po to, żeby coś zjeść i ruszyć dalej na siłownię, potem trening i powrót do domu o 23.00 – opowiada Dawid Siwek. Podkreśla, że jego sportowa pasja oznacza sporo poświęceń i wyrzeczeń nie tylko dla niego, ale też dla całej jego rodziny, a szczególnie narzeczonej. – Na przykład przed walką, gdy muszę trzymać radykalną dietę, aby szybko obniżyć wagę o np. 8 kg, to wiem, że jestem nie do zniesienia – dodaje.


Ze sportem jest związany od najmłodszych lat. Zaczynał, jak większość, od piłki nożnej. Potem, już będąc nastolatkiem, zaczął trenować sporty walki. Najpierw brazylijskie jiu jitsu, próbował też sił w zapasach. W końcu zainteresował się MMA. Na początku startował na przeróżnych turniejach amatorskich, z czasem przyszły występy semi-pro, czyli walki półzawodowe. Kolejnym etapem były walki zawodowe.

Dawid Siwek jest przekonany, że na gali w Mysłowicach będzie sporo kibiców z jego osiedla, z pracy i ze związku. – Ma to zapewnione. Dawid zawsze może liczyć na kolegów z „Sobieskiego” – podkreśla Dariusz Piechowicz z zakładowej „Solidarności”.

ny