Solidar Śląsko Dąbrow

Nasiona kwiatów za reklamówkę śmieci

Jesienna edycja ogólnopolskiej akcji „Kwiaty zamiast śmieci” rozpoczęła się 23 sierpnia happeningiem zorganizowanym na katowickim rynku. Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, finansowo wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Akcja łącząca ochronę pszczół z zapobieganiem degradacji środowiska jest skierowana do szkół, przedszkoli i osób prywatnych. By wziąć w niej udział wystarczy zebrać reklamówkę śmieci w lesie, parku lub nad rzeką, a następnie jej zdjęcie przesłać na stronę www.kwiatyzamiastsmieci.pl. Należy także podać miejsce, w którym śmieci zostały zebrane. Pierwsze 500 osób otrzyma paczkę nasion kwiatów
przyjaznych dla pszczół oraz dla innych zapylaczy.

Celem akcji jest uświadamianie, że śmieci wyrzucane w lasach czy parkach to nie tylko problem estetyczny. Na bezmyślności ludzi cierpią zwierzęta, które ranią się o pozostawione kawałki szkła, czy zjadają opakowania po produktach spożywczych.

Jak podkreślają organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Kwiaty zamiast śmieci”, do tej pory udało się zebrać blisko 11 tys. worków ze śmieciami i utworzyć ponad tysiąc miejsc przyjaznych pszczołom.

ak
źródło foto:WFOŚiGW Katowice