Solidar Śląsko Dąbrow

Mateusz Morawiecki w Katowicach: Śląsk nie zostanie sam

Transformacja gospodarki Śląska będzie polegać na inwestycjach w przemysł. Śląsk nie zostanie pozostawiony samemu sobie – mówił premier Mateusz Morawiecki 10 lipca w Katowicach. 
 
Podczas spotkania z mieszkańcami Katowic, które odbyło się w piątek wieczorem na placu Sejmu Śląskiego, szef rządu zapewniał, że warunkiem jakiejkolwiek transformacji gospodarczej regionu będzie dialog i rozmowa. – Będę walczył o ziemię śląską, dlatego tutaj też obiecuję, że podczas transformacji każde znikające miejsce pracy w przemyśle, takim czy innym, będzie zastąpione innym miejscem w przemyśle. Jeden do jednego, tak, żeby bezrobocie nie wróciło tu na te ziemie. Ta zmora III Rzeczypospolitej  – powiedział Morawiecki. 
 
Premier Mateusz Morawiecki jednocześnie zaznaczył, że inwestycje w nowe gałęzie przemysłu nie wykluczają rozwoju nowoczesnych technologii węglowych. 
 
Szef rządu zapewnił także, że w obliczu transformacji Śląsk nie zostanie pozostawiony sam sobie. Mateusz Morawiecki przytoczył słynny hymn kibiców Liverpoolu: „You’ll Never Walk Alone” („Nigdy nie będziesz szedł sam”) – Śląsk także nigdy nie zostanie sam, sam sobie – podkreślił Morawiecki. 
 
Zachęcając do poparcia Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich,  premier zaznaczył, że ubiegający się o reelekcję prezydent doskonale rozumie Śląsk i najważniejsze sprawy dla tego regionu. Morawiecki porównał to podejście z wydarzeniami z Zabrza i Jastrzębia-Zdroju sprzed kilku lat. – Zamiast dialogu władza Platformy Obywatelskiej miała kule dla górników – mówił Morawiecki. 
 
and
źródło foto: twitter/com/Mateusz Morawiecki
 
 

Dodaj komentarz