Solidar Śląsko Dąbrow

Debata o nowej ustawie zasadniczej

23 października w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności Katowicach o godz. 16.30 odbędzie się debata „Wspólnie o Konstytucji”. Wydarzenie jest organizowane przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. 
 
Tematem debaty będzie kwestia umocowania w ustawie zasadniczej spraw związanych z prawami pracowniczymi. Jej hasło brzmi: „Czy ochrona pracy według Konstytucji to zawsze ochrona pracownika?” Pierwszą część debaty stanowić będzie panel ekspercki, w którym udział wezmą: minister Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP i pełnomocnik ds. referendum konsultacyjnego, prof. Jan Wojtyła, były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Dariusz Dudek, konstytucjonalista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z kolei w drugiej części paneliści będą odpowiadać na pytania z sali. Zaproszenia na poniedziałkową debatę zostały skierowane m.in. do parlamentarzystów, samorządowców, oraz przedstawicieli regionalnych i branżowych struktur NSZZ Solidarność.
 
Spotkanie w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności będzie stanowić kontynuację cyklu debat konstytucyjnych, który został zapoczątkowany 25 sierpnia 2017 roku. W tym dniu w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się konferencja naukowa „Konstytucja dla obywateli, nie dla elit” zorganizowana przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność, w której uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.
 
Regionalne debaty z cyklu „Wspólnie o konstytucji”  w ramach kampanii społeczno-informacyjnej dotyczącej referendum konsultacyjnego w sprawie Konstytucji RP odbyły się już m.in. w Rzeszowie, Szczecinie i Kielcach.
 
and
żródło foto: Kancelaria Prezydenta RP
 

Dodaj komentarz