Solidar Śląsko Dąbrow

345 zł podwyżki

Średnio o 345 złotych wzrosną wynagrodzenia w spółce Fenice Poland. – Myślę, że pracownicy będą zadowoleni, to znacząca podwyżka  – mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „S” w Fiat Auto Poland, w skład której wchodzi też Fenice Poland. 

Porozumienie w sprawie wzrostu płac podpisano w środę 30 maja. – Podwyżka zostanie przeprowadzona dwuetapowo. Najpierw w czerwcu płace wzrosną średnio o 150 zł, a później w październiku o kolejne 150 zł. Wzrost stawek podstawowych spowoduje również automatycznie wzrost premii, która w Fenice wynosi 15 proc. zasadniczego wynagrodzenia, więc w sumie pensje pracowników spółki wzrosną średnio o 345 zł – tłumaczy Wanda Stróżyk.

Jak mówi Krzysztof Kopyciński z Solidarności w Fenice Poland, podstawowym argumentem związkowców podczas rozmów płacowych z dyrekcją był drastyczny wzrost kosztów utrzymania w ostatnich kilku miesiącach. – Ceny w sklepach rosną, a nasze wynagrodzenia dodatkowo zjada wysoka inflacja, więc realnie zarabiamy coraz mniej. Na szczęście dyrekcja naszego zakładu wzięła pod uwagę te argumenty i udało się osiągnąć porozumienie – podkreśla Kopyciński.

Fenice Poland z Bielska-Białej zajmuje się świadczeniem usług energetycznych i ekologicznych dla zakładów przemysłowych. Firma ma swoje oddziały m.in w Tychach, Rzeszowie, Krośnie oraz w Skoczowie. W sumie spółka zatrudnia przeszło 400 osób. Zatrudniający ok. 100 pracowników oddział Fenice Poland w Tychach zajmuje się m.in dostarczaniem energii elektrycznej i cieplnej do fabryki Fiata oraz odbiorem i utylizacją odpadów poprodukcyjnych.

Dodaj komentarz