Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższa premia produkcyjna w Yazaki

Od 1 stycznia 2016 roku w spółce Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie ze 100 do 180 zł brutto wzrośnie premia produkcyjna i będzie wynosić tyle samo, ile premia frekwencyjna. – To oznacza, że  wynagrodzenia pracowników spełniających kryteria potrzebne do uzyskania obu premii będą wyższe o 360 zł brutto – mówi Katarzyna Grabowska, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Zapowiada, że już na początku roku Solidarność przedstawi pracodawcy nowe żądania płacowe i rozpocznie negocjacje, które powinny zostać zakończone podpisaniem porozumienia. Jeżeli tak się stanie, wejdzie ono w życie 1 lipca 2016 roku. W najbliższych miesiącach w firmie rozpoczną się też rozmowy na temat nowych zasad naliczania premii produkcyjnej, powiązanych z efektywnością i produktywnością na poszczególnych stanowiskach. – Taka premia obowiązuje we wszystkich zakładach koncernu Yazaki, ale my będziemy dążyli do tego, by reguły jej naliczania zostały dopasowane do specyfiki naszej firmy – mówi Katarzyna Grabowska.

Podkreśla, że Solidarność w Yazaki istnieje od 9 lat i od tego czasu warunki pracy i płacy w firmie cały czas się poprawiają. – W tym czasie podpisaliśmy aż osiem porozumień płacowych – dodaje. Dzięki porozumieniu zawartemu w 2013 roku, przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy spółki otrzymali premię w wysokości 800 zł na rękę. Ustalono wówczas, że bożonarodzeniowa premia będzie regulaminowym składnikiem wynagrodzenia. – Od tego czasu jest wypłacana co roku. Przysługuje wszystkim osobom zatrudnionym w naszym zakładzie na dzień 30 listopada. Nie jest przy tym w żaden sposób uzależniona od stanowiska, frekwencji, stażu pracy czy wyrabianej normy – zaznacza przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie produkuje wiązki elektryczne do samochodów. Firma zatrudnia ok. 1600 pracowników. Do Solidarności należy ponad 660 osób.

aga
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.