Solidar Śląsko Dąbrow

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

Kwestie związane z unijnym pakietem klimatyczno-energetycznym oraz związkowy wniosek o referendum w sprawie wieku emerytalnego były głównymi tematami sobotniego spotkania Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami prezydium Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Wcześniej prezes PiS oraz członkowie „S” uczestniczyli w odsłonięciu obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej w Mysłowicach.

– Prawo i Sprawiedliwość wspiera ze wszystkich sił wniosek Solidarności o referendum emerytalne. Poprzemy go w parlamencie, a jeżeli do referendum dojdzie, to oczywiście będziemy w tej kwestii po tej samej stronie co Solidarność – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej po spotkaniu w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej „S”.

– Bardzo cieszymy się, że PiS poparło naszą inicjatywę. Wsparcia dla wniosku o referendum szukamy wszędzie, gdzie to tylko jest możliwe – powiedział Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Prezes PiS zadeklarował również poparcie dla wspólnego projektu NSZZ Solidarność i Solidarnej Polski, dotyczącego europejskiej inicjatywy obywatelskiej, której celem będzie doprowadzenie do zawieszenia unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego. Zapisy pakietu mają wejść w życie od pierwszego stycznia 2013 roku. – To bardzo ważna deklaracja. Rozmowy na ten temat będziemy prowadzić również z innymi ugrupowaniami politycznymi, jeżeli będzie z ich strony taka wola. Mam nadzieję, że uda się w tej sprawie, tak ważnej dla polskiej gospodarki, uzyskać porozumienie ponad partyjnymi podziałami – mówił Dominik Kolorz.

– Unia Europejka została powołana, aby doprowadzić do wyrównania poziomu rozwoju gospodarczego we wszystkich krajach należących do wspólnoty. Dzisiaj zaczyna obowiązywać zasada zupełnie odwrotna i pakiet klimatyczno-energetyczny jest tego ewidentnym przykładem. Zgoda na jego zapisy jest po prostu działaniem na szkodę Polski – podkreślił Kaczyński.

Przed spotkaniem w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej „S” w Mysłowicach odbyła się uroczystość  odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. – Pamięć o tej wielkiej tragedii, śmierci prezydenta RP oraz tylu wybitnych Polaków powinna być czymś co nas łączy. To normalne w demokracji, że się różnimy i będziemy się różnić, ale są sprawy, w których jedność jest bezwzględnie potrzebna i stosunek do katastrofy smoleńskiej powinien być taką sprawą – powiedział Jarosław Kaczyński, dziękując władzom Mysłowic oraz społecznemu komitetowi budowy pomnika.

Ostatnim elementem wizyty Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej „S” było spotkanie z członkami związku oraz sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego, oprócz referendum emerytalnego i unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego rozmawiano m.in. o sytuacji w samorządach, oświacie oraz o deregulacji dostępu do zawodów reglamentowanych.

Dodaj komentarz