Solidar Śląsko Dąbrow

Rosną płace w Centrum Serwisowym dla Pendolino

O 250 zł brutto wzrosną od 1 czerwca miesięczne wynagrodzenia zasadnicze pracowników Centrum Serwisowego dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej. Podwyżki wynegocjowała zakładowa Solidarność. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 8 maja. Jak informuje Mirosław Breuer, szef Solidarności w Centrum Serwisowwym wyższe wypłaty trafią na konta pracowników na początku lipca, ale oprócz tego strony uzgodniły, że do 10 czerwca załoga otrzyma wyrównanie za kwiecień i maj w kwocie wynoszącej w sumie 500 zł brutto. 
 
Podwyżki obejmą blisko 70 proc. pracowników firmy. Będą to osoby zatrudnione w centrum przed 1 lipca zeszłego roku oraz te, które w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie dostały podwyżek indywidualnych. – Razem ze wzrostem płac zasadniczych o 250 zł wzrosną też pochodne, takie jak dodatek za pracę w nadgodzinach i dodatek za pracę w nocy, który w naszej firmie wynosi 17 proc. stawki godzinowej pracownika – dodaje Mirosław Breuer.
 
W Centrum Serwisowym dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej zatrudnionych jest 116 pracowników. Solidarność powstała w tej firmie w 2014 roku, wchodzi w skład Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w Alstom Konstal S.A. w Chorzowie.
 
aga
 

Dodaj komentarz