Solidar Śląsko Dąbrow

Premie w Toyo Seal Poland

Dzięki staraniom zakładowej Solidarności pracownicy spółki w Toyo Seal Poland w Tychach dostaną premie na Święta Bożego Narodzenia w wysokości od 250 do 700 zł brutto. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane przez związek i pracodawcę 22 listopada.
 
Jak informuje przewodnicząca Solidarności w Toyo Seal, Patrycja Bilska, premie zostały zróżnicowane ze względu na staż pracy. Pracownicy zatrudnieni powyżej roku otrzymają po 700 zł brutto. Premia dla osób ze stażem pracy krótszym niż rok wyniesie 250 zł brutto. 
Kolejny zapis porozumienia dotyczy podwyżki płac zasadniczych w 2018 roku. – Ich wzrost pracodawca uzależnił od sytuacji ekonomicznej spółki. Zagwarantował jednak, że w przypadku słabszej kondycji finansowej zakładu pracownicy zamiast podwyżek dostaną jednorazową premię. Negocjacje w sprawie wysokości wzrostu płac lub premii zamierzamy rozpocząć w marcu, gdy będzie już znany bilans za 2017 rok – wyjaśnia przewodnicząca. 
 
Patrycja Bilska podkreśla też, że świąteczne premie to nie jedyne dodatkowe pieniądze, o które w tym roku postarała się dla pracowników zakładowa Solidarność. W sierpniu związkowcy wynegocjowali z zarządem spółki podwyżki, średnio o 600 zł brutto.
 
Toyo Seal Poland produkuje uszczelki do łożysk, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego.
Zakład zatrudnia niespełna 130 osób. Solidarność jest jedyną organizacją związkową działającą w spółce. 
 
bg
źródło foto:flickr.com/CC0
 

Dodaj komentarz