Porozumienie płacowe w Alstom ZWUS

Podniesienie stawek zasadniczych wszystkich pracowników spółki o 400 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego z pracodawcą przez organizacje związkowe działające w firmie Alstom ZWUS, czyli w dawnym katowickim Bombardierze.

Negocjacje płacowe zostały zakończone 17 marca. Andrzej Stachura, przewodniczący zakładowej „Solidarności” podkreśla, że związkowcy nie są do końca zadowoleni z wysokości podwyżek. – Liczyliśmy na trochę więcej, ale 400 zł było maksymalną kwotą, na jaką pracodawca był skłonny się zgodzić. Przeciąganie negocjacji nie skłoniłoby go do zmiany decyzji. Obawiamy się, że jeśli sytuacja ekonomiczna nie ulegnie zmianie, pod koniec roku okaże się, że nasze podwyżki zostały „zjedzone” przez inflację – mówi.

Alstom ZWUS w Katowicach produkuje systemy oraz urządzania sterowania i zabezpieczania ruchu kolejowego. Spółka zatrudnia ponad 1000 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0