Podwyżki w spółce Knauf Jaworzno III

Knauf Jaworzno III to kolejny zakład, w którym od 1 stycznia pracownicy zarabiają więcej. Płace zasadnicze wzrosły tam średnio o 100 zł brutto. Porozumienie w sprawie podwyżek podpisali z zarządem spółki związkowcy z zakładowej Solidarności.

Jak informuje Maciej Żmuda, szef związku w firmie, podwyżki na zbliżonym poziomie pracownicy otrzymują już od kilku lat. – Co roku pod koniec grudnia podpisujemy porozumienie płacowe z pracodawcą. Zwykle udaje nam się uzgodnić wzrost płac wyższy niż inflacja. Teraz podwyżki są  trochę skromniejsze, bo w ubiegłym roku inflacji nie było, ale dla nas ważne jest, że stawki zasadnicze znowu poszły w górę – mówi Maciej Żmuda.

Przy okazji negocjacji płacowych pracodawca w zobowiązał się, że płace w spółce będą rosły co roku. – Wprawdzie nigdy do tej pory nie zdarzyło się, by zarząd nie chciał rozmawiać o podwyżkach, ale to zobowiązanie pracodawcy jest gwarancją, że pracownicy będą je dostawać regularnie – podkreśla przewodniczący.

Knauf Jaworzno produkuje tynki gipsowe i cementowo-wapienne. Jego właścicielem jest niemiecka firma Knauf, czołowy  producent materiałów budowlanych na świecie.

bg
źródło foto:pixabay.com