Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w PKP Cargo

Związki zawodowe działające w PKP Cargo  podpisały z zarządem spółki porozumienie płacowe. Zgodnie z jego zapisami wynagrodzenia zasadnicze zdecydowanej większości pracowników firmy wzrosną średnio o 165 zł brutto, wraz z pochodnymi będzie to ok. 310 zł brutto.
 
Jak informuje Henryk Grymel, przewodniczący Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ Solidarność o wysokości podwyżek w poszczególnych zakładach spółki zdecydują ich dyrektorzy wspólnie 
z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych. Podwyżki wejdą w życie 1 września. – Wraz z pochodnymi, takimi jak dodatki stażowe, za pracę w godzinach nadliczbowych, czy w warunkach szkodliwych, wynagrodzenia wzrosną średnio o ok. 310 zł – mówi Henryk Grymel.
 
Zgodnie z porozumieniem podpisanym 23 czerwca, na innych zasadach wzrosną wynagrodzenia pracowników administracji oraz kadry kierowniczej. Chodzi o ok. 2750 osób.
– Każda z tych osób otrzyma ok. 104 zł brutto, jako podwyższenie wskaźnika wynagradzania oraz podwyżkę wynoszącą średnio 200 zł na etat, której wysokość dla poszczególnych pracowników będzie miała charakter uznaniowy – wyjaśnia Henryk Grymel.
 
PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i drugim pod względem wielkości w Unii Europejskiej. Spółka podzielona jest na 7 zakładów, w których w sumie zatrudnionych jest blisko 18 tys. pracowników. W spółkach zależnych od PKP Cargo pracuje ok. 4 tys. osób. – Podczas rozmów zarząd PKP Cargo zobowiązał się, że będzie dążył do tego, by podobne podwyżki otrzymali także pracownicy spółek zależnych – mówi przewodniczący kolejarskiej Solidarności.

ak

źródło foto:commons.wikimedia.org/travelarz
 

Dodaj komentarz