Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki i premia w Knauf Jaworzno III

O 2 proc. wzrosną od 1 grudnia stawki godzinowe w spółce Knauf Jaworzno III. Tym samym miesięczne płace zasadnicze pracowników będą wyższe o blisko 160 zł brutto. Dodatkowo wraz z wypłatą za listopad każdy z nich dostanie bonus na Święta Bożego Narodzenia w wysokości 2050 zł brutto. Gwarancje podwyżek i wypłaty świątecznej premii zapisano w porozumieniu zawartym 21 listopada pomiędzy zarządem spółki a zakładową Solidarnością.
 
Jak zaznacza Maciej Żmuda, przewodniczący związku w Knauf Jaworzno III, ten wzrost płac to kompromis, bo oczekiwania strony związkowej były większe.  – Zwykle staraliśmy się o podwyżki wyższe niż inflacja. Ale w związku z tym, że od dwóch lat jej w Polsce nie odnotowano, to w rozmowach płacowych z pracodawcą musieliśmy zrezygnować z tego kryterium. Mimo to udało nam się wynegocjować podwyżki na przyzwoitym poziomie, wyższe o kilkadziesiąt złotych niż w ubiegłym roku. Do tego jeszcze dołożyliśmy solidną premię na święta – mówi przewodniczący. Zaznacza, że dzięki staraniom zakładowej Solidarność płace załogi systematycznie pną się górę. W  ostatnich pięć lat zarobki pracowników wzrosły średnio o
500-600  zł brutto.
 
Spółka Knauf Jaworzno III zajmuje się produkcją tynków gipsowych i cementowo-wapiennych. Właścicielem zakładu jest niemiecka firma Knauf,  producent materiałów budowlanych.
 
bea
źródło:pixaby.com/CC0
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.