Solidar Śląsko Dąbrow

Żywe lekcje biologii w Parku Śląskim

Warsztaty ekologiczne, zajęcia z hydrobiologii, spacery po Parku Śląskim połączone z obserwacją ptaków – to tylko część oferty edukacyjnej przygotowanej dla dzieci przez Fundację Park Śląski w ramach Akademii Bioróżnorodności. Podczas tegorocznych wakacji, ze względu na epidemię koronawirusa, warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu.
 
– Akademia Bioróżnorodności ma na celu przybliżenie mieszkańcom województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, bogactwa naturalnego Parku Śląskiego za pomocą tzw. żywych lekcji biologi. Uczestnicy zajęć nie uczą się z podręczników, tylko idą do Parku Śląskiego, gdzie edukatorzy pokazują im, jak wyglądają konkretne gatunki drzew, jak zachowują się ptaki w swoim naturalnym środowisku, czy jak poznać zwięrzęta po śladach – mówi Robert Kłosowski, prezes Fundacji Park Śląski.
 
Klaudia Cebulska, jedna z edukatorek podkreśla, że zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników, a wiedzę zdobytą podczas warsztatów dzieci uzupełniają poprzez zabawę. – Dzięki naszym zajęciom dzieci mogą się przekonać jak bardzo bogaty i zróżnicowany jest świat zwierząt wodnych i ptaków żyjących w parku – dodaje.
 
Akademia Bioróżnorodności działa od 2014 roku i jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tegoroczne wsparcie Funduszu wyniosło 65 tys. zł. W poprzednich latach warsztaty rozpoczynały się już wiosną. – W tym roku ze względów epidemicznych udało się wystartować dopiero w wakacje, ale mamy nadzieję, że będziemy działać do późnej jesieni . Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć na Facebooku Fundacji Park Śląski  – mówi Robert Kłosowski.
 
aga
źródło foto: materiały prasowe Fundacji Park Śląski

 
 

Dodaj komentarz