Solidar Śląsko Dąbrow

Zielone Czeki 2022

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjmuje zgłoszenia do kolejnej edycji Zielonych Czeków. Wnioski będzie można składać do 30 czerwca.

– To jest jeden z największych i najważniejszych w województwie śląskim konkursów związanych z ochroną środowiska, który organizujemy od wielu lat z okazji Dnia Ziemi. Ogromna liczba zgłoszeń, która każdego roku rośnie, pokazuje, że w społeczeństwie cały czas rośnie świadomość tego, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Wnioski można składać w kategoriach: Ekologiczna osobowość roku, Gmina przyjazna dla czystego powietrza, Inwestycja proekologiczna roku, Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej (więcej informacji na stronie Funduszu: www.wfosigw.katowice.pl). Na zwycięzców czekają statuetki i Zielone Czeki o wartości 10 tys. zł.

Konkurs wystartował w 1994 roku, wśród jego laureatów znajdują się pasjonaci ochrony środowiska: nauczyciele, dziennikarze i naukowcy oraz przedsiębiorcy, miasta i stowarzyszenia.

aga
źródło foto: wfosigw.katowice.pl