Solidar Śląsko Dąbrow

Zbiórka krwi z okazji 40-lecia „S”

31 sierpnia rozpocznie się akcja oddawania krwi zainicjowana przez członków NSZZ „Solidarność” z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania związku. Organizatorem przedsięwzięcia jest śląsko-dąbrowska „Solidarność”.
 
Krew można będzie oddać w godzinach od 8.00 do 14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Udział w akcji między godz. 10.00 i godz. 11.00 zapowiedzieli m.in. Robert Rychel, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Józef Danek, zastępca dyrektora jastrzębskiego szpitala ds. medycznych, Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Piotr Nowak, dyrektor Śląskiego OW NFZ w Katowicach oraz Artur Dyczko, zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Roman Brudziński, przewodniczący „Solidarności” w JSW. Również 31 sierpnia od godz. 9.00 do godz. 14.00 członkowie i sympatycy związku będą mogli oddawać krew w głównej siedzibie „Solidarności” w Katowicach.
 
Z kolei 4 września członkowie „Solidarności” odwiedzą Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, terenowy oddział RCKiK w Rybniku oraz Szpital Miejski nr 1 w Sosnowcu.
 
– Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, swój udział już zadeklarowało ponad 200 osób – mówi Marcin Kulig, szef „S” w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju i jeden z pomysłodawców zbiórki krwi. – Wspólnie z kolegami ze związku doszliśmy do wniosku, że pomagając szpitalom w tym trudnym okresie epidemii koronawirusa, najlepiej uczcimy okrągłą rocznicę powstania „Solidarności” – dodaje.
 
aga
 

Dodaj komentarz