Solidar Śląsko Dąbrow

Zakończyły się blokady dróg

Zakończyły się blokady dwóchdróg krajowych w województwie śląskim zorganizowane w ramach solidarnościowej akcji  protestacyjnej ze strajkującymi górnikami z JSW. Blokady trwały ok. dwóch godzin. W każdej z nich uczestniczyło ok. 300 osób.

Blokada drogi krajowej nr 1 w miejscowości Reniszów pod Koziegłowami dobiegła końca ok. godziny 12.30. – Akcja miała spokojny przebieg. W trakcie blokady kilka razy przepuszczaliśmy samochody. Staraliśmy się, się aby protest był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców naszego regionu – powiedział po zakończeniu blokady Ryszard Drabek, wiceprzewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

O godzinie 13.00 zakończył się również protest na drodze krajowej nr 11, zorganizowany między miejscowościami Kokotek i Pusta Kuźnica. – Ludzie z dużym zrozumieniem reagowali na nasz protest. Częstowaliśmy kierowców pączkami, kawą i herbatą. Tłumaczyliśmy powody blokady przepraszaliśmy za niedogodności – opisał przebieg akcji Piotr Nowak, wiceprzewodniczący śląsko-dąbrowskiej „S”.

łk
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.