Wzrost wynagrodzeń w piekarskich wodociągach

Miesięczne wynagrodzenia zdecydowanej większości pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich wzrosną o 100 zł brutto. Podwyżki są wynikiem negocjacji strony związkowej z pracodawcą. Rozmowy płacowe zakończyły się tam 11 października.

Równocześnie związkowcy uzgodnili z przedstawicielami pracodawcy, że te osoby, które zarabiają najmniej, czyli poniżej 3 tys. zł brutto, dostaną większe podwyżki. Ich pensje będą wyższe o 300 zł brutto. – Niwelowanie dysproporcji płacowych, to jeden z naszych priorytetów – zaznacza przewodniczący zakładowej „Solidarności” Adam Sieja.

Podwyżki wchodzą w życie w tym miesiącu, czyli wyższe wypłaty wpłyną na konta pracowników do 11 listopada.

W MPWiK w Piekarach Śląskich pracuje ponad 90 osób. Solidarność jest jedną z dwóch organizacji związkowych działających w tej spółce.

aga
źródło foto:pixabay.com/CC0