Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost wynagrodzeń w CMC Poland

Dzięki staraniom zakładowych organizacji związkowych wynagrodzenia wszystkich pracowników CMC Poland wzrosną w sumie średnio o 1290 zł brutto miesięcznie. Zapisy porozumienia płacowego podpisanego 14 czerwca przez związkowców i pracodawcę wejdą w życie we wrześniu.

Podwyżka w tej wysokości obejmuje wzrost miesięcznych stawek zasadniczych, kwartalnej premii, która jest naliczana od podstawy wynagrodzenia oraz podniesienie dodatków brygadowego i zmianowego. – Kolejny raz podpisaliśmy bardzo dobre porozumienie. Wynagrodzenia wszystkich pracowników wzrosną łącznie o ponad 1000 zł brutto. Podobną kwotę podwyżek udało nam się wynegocjować także w zeszłym roku – mówi Henryk Zwolan, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” CMC Poland. Zaznacza, że zapewnienie pracownikom solidnego wzrostu płac, to efekt wysokiego poziomu dialogu społecznego w CMC Poland. – Takie porozumienie można wypracować jedynie przy stole. Bez negocjacji nie będzie żądnych podwyżek, ale żądania stawiane przez stronę związkową muszą być realne do spełnienia – dodaje związkowiec.

Największym zakładem wchodzącym w skład CMC Poland jest huta w Zawierciu, w której produkowane są długie wyroby stalowe. Zawierciańska huta zatrudnia ok. 2,4 tys. pracowników. Poza tym CMC Poland tworzy kilkanaście zakładów zajmujących się skupem i recyklingiem złomu oraz kilka zakładów przetwarzających stal. Łącznie w koncernie pracuje ok. 2,7 tys. osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0