Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost płac w Velvet Care

Od kwietnia średnio o 4,5 proc. wzrosły wynagrodzenia większości pracowników spółki Velvet Care w Kluczach. Takie podwyżki wynegocjowały z pracodawcą organizacje związkowe działające w firmie, w tym NSZZ Solidarność. Wyższe wypłaty wpłyną na konta pracowników na początku maja.
 
Podwyżki dostali pracownicy produkcyjni i zatrudnieni pośrednio przy produkcji. O konkretnych wskaźnikach wzrostu płac dla poszczególnych osób decydowali kierownicy działów. – Pracownicy są zadowoleni. Udało nam się wynegocjować wyższy wskaźnik wzrostu płac niż w poprzednich latach. W naszej firmie podwyżki zawsze mają charakter uznaniowy, ale w tym roku kierownicy mieli wyższą pulę środków do podziału – mówi Adam Gdula, szef zakładowej Solidarności.
 
Jak informuje przewodniczący, dla części osób była to druga podwyżka w tym roku. 1 marca średnio o 2 proc. wzrosły wynagrodzenia pracowników utrzymania ruchu i warsztatów mechanicznego i elektrycznego, czyli łącznie ok. 100 osób.
 
Przedstawiciele organizacji związkowych uzgodnili także z pracodawcą, że przez kolejny rok wypłacana będzie premia za brak absencji, wynosząca 200 zł brutto. Jednak nie każda osoba przebywająca na zwolnieniu lekarskim tej premii zostanie pozbawiona. Jeżeli w ciągu roku L-4 nie przekroczy 10 dni, wówczas premia za miesiące, w których pracownik chorował, zostanie wypłacona razem z wynagrodzeniem za grudzień.
 
Spółka Velvet Care zatrudnia ok. 560 osób.
 
aga
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *