Wzrost płac w tyskim RCGW

Średnio o 130 zł brutto wzrosły w kwietniu zarobki pracowników Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach. O podwyżki płac w tyskiej spółce wystąpili do pracodawcy związkowcy z zakładowej Solidarności.

Jak podkreśla przewodniczący związku Grzegorz Romańczuk, decyzję o przyznaniu pracownikom podwyżek zarząd firmy podjął już podczas pierwszej rundy rozmów płacowych. – Negocjacje poszły nam bardzo sprawnie, bo pracodawca od początku miał wolę, by podnieść ludziom zarobki. Tym bardziej że ostatnie podwyżki dostali 2 lata temu. Zgodził się z nami, że w parze z inwestycjami w spółkę powinny też iść inwestycje w załogę. Pozostało nam tylko dogadać się, o ile w tym roku wzrosną płace. Naszym zdaniem uzgodniliśmy przyzwoite podwyżki – ocenia przewodniczący.

Tyskie RCGW zatrudnia około 120 pracowników. Zakład zajmuje się oczyszczaniem ścieków.

bg
źrodło foto: rcgw.pl