Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost płac w Plastic Omnium

O 100 zł brutto wzrosły płace zasadnicze pracowników spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie. Na ich konta podwyżki wpłyną razem z wypłatą za lipiec. Porozumienie płacowe z 18 lipca pomiędzy zarządem spółki a międzyzakładową Solidarnością przewiduje też wzrost o 50 zł brutto trzech premii: frekwencyjnej, za pracę w nadgodzinach oraz premii za brak zwrotów od klientów.
 
Jak podkreśla Joanna Kaznowska, przewodnicząca międzyzakładowej Solidarności, podwyżka płac w kleszczowskim zakładzie to kompromis. – Początkowo zarząd chciał podnieść ludziom płace tylko o 50 zł brutto – informuje.  
 
Podczas rozmów płacowych związkowcy argumentowali m.in. że niskie zarobki w zakładzie są przyczyną dużej rotacji pracowników. – U nas przy bardzo dużym tempie pracy średnia płaca wynosi zaledwie 2000 zł brutto plus nieobligatoryjna premia. Nie ma się co ludziom dziwić, że odchodzą – wyjaśnia Krzysztof Masłowski, przedstawiciel Solidarności w spółce w Kleszczowie.
 
Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie zatrudnia około 450  pracowników. Produkuje zderzaki samochodowe i inne podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka należy do francuskiego koncernu Plastic Omnium.
 
bg
źródło foto:commons.wikimedia.org/Matthias93

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.