Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost płac w PKP Energetyka

Średnio o 215 zł brutto wzrosną od listopada płace zasadnicze w Grupie Kapitałowej PKP Energetyka. Na konta pracowników podwyżki wpłyną na początku grudnia z wyrównaniem od września. Wzrost płac w przedsiębiorstwie to efekt porozumienia zawartego pomiędzy zakładowymi organizacjami związkowymi a zarządem firmy pod koniec września. 
 
Porozumienie płacowe zakłada, że wysokości podwyżek będzie uzależniona od ocen pracy pracowników. Jak informuje Marek Klas, szef Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność w PKP Energetyka, strony ustaliły, że wzrost wynagrodzenia nie może być niższy niż 100 zł brutto. Najwyżej oceniani pracownicy mogą liczyć na podwyżki przekraczające nawet 500 zł brutto. – Ta druga suma brzmi świetnie, jednak w przypadku  większości pracowników podwyżka będzie zbliżona do średniej, wynoszącej 215 zł brutto. Trzeba też wyraźne podkreślić, że staramy się, by płace w naszej firmie były zbliżone do zarobków w innych spółkach branży energetycznej – dodaje przewodniczący
 
Grupa Kapitałowa PKP Energetyka w całej Polsce zatrudnia blisko 6 tys. pracowników. W naszym regionie w należących do grupy zakładach w Katowicach i Gliwicach pracuje w sumie blisko 800 osób.
 
bg
źródło foto:commons.wikimedia.org/PawełMichalik/CC BY-SA 3.0
 

Dodaj komentarz