Wzrost płac w dąbrowskiej Albie

Średnio o 150 zł netto wzrosną od 1 listopada zarobki pracowników spółki Alba z Dąbrowy Górniczej. Wysokość podwyżek płac zasadniczych zależeć będzie od ich stawek osobistego zaszeregowania. To efekt starań zakładowej Solidarności i Związku Zawodowego Pracowników Komunalnych.

– O podwyżki zawsze występujemy wspólnie, bo wychodzimy z założenia, że w jedności jest siła. Zwykle udaje nam się osiągnąć cel – mówi Tadeusz Bączek, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Bączek podkreśla, że w efekcie starań związków zawodowych w ciągu ostatnich trzech lat wynagrodzenia w Albie wzrosły średnio o 250 zł.  – W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przekonaliśmy też pracodawcę do podwyższenia stawek osobistego zaszeregowania najniżej uposażonym pracownikom – dodaje przewodniczący.

Dąbrowska spółka Alba zatrudnia około 200 pracowników. Zakład m.in. zajmuje się wywozem odpadów komunalnych, przemysłowych i budowlanych, usługami porządkowymi oraz recyklingiem.

bg