Wzrost płac i szansa na wyższe nagrody

O 100 zł brutto wzrosły płace zasadnicze w spółce Dąbrowskie Wodociągi w Dąbrowie Górniczej. Wynegocjowane przez związki zawodowe podwyżki trafiły na konta pracowników wraz z wypłatą za lipiec.

Jak podkreśla Jarosław Dróżdż, przewodniczący zakładowej Solidarności, podwyżki płac na zbliżonym poziomie pracownicy otrzymują co roku. Stara się o to strona związkowa, systematycznie występując do pracodawcy z odpowiednimi wnioskami. – To z pewnością nie są duże pieniądze, ale ważne, że pracownicy dostają je regularnie. Dzięki temu w ciągu ostatnich pięciu lat ich płace zasadnicze podniosły się średnio o blisko 500 zł brutto – mówi Jarosław Dróżdż.

Podczas tegorocznych negocjacji związkowcy postulowali również podwyższenie nagród jubileuszowych o 200 zł brutto dla wszystkich obowiązujących w zakładzie progów płacowych.  – Jak na razie wszystko wskazuje na to, że uda nam się wprowadzić tę zmianę do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jeśli zarząd spółki wyrazi zgodę, to od 1 stycznia 2017 roku pracownicy będą mogli liczyć na wyższe jubilaty – podkreśla przewodniczący.

Spółka Dąbrowskie Wodociągi zatrudnia 190 pracowników. Zakład świadczy usługi w zakresie gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Dąbrowa Górnicza.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0