Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrosną płace w siemianowickim Adient Seating Poland

Do 10 lutego na konta pracowników firmy Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich wpłyną wyższe wynagrodzenia. Podwyżki wynegocjowały działające w spółce organizacje związkowe. Zapisy porozumienia płacowego obejmują pracowników produkcyjnych, którzy stanowią zdecydowaną większość załogi spółki. 
 
Podwyżki weszły w życie 1 stycznia, a porozumienie w tej sprawie podpisane zostało w siemianowickiej spółce pod koniec zeszłego roku. – Stawki godzinowe pracowników produkcyjnych wzrosły o 70 groszy brutto. To oznacza miesięczną podwyżkę wynoszącą ok. 120 zł brutto – informuje Grzegorz Śpiewak, przewodniczący „Solidarności” w Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich. – Nie chcieliśmy przedłużać negocjacji w nieskończoność, dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie porozumienia, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że pracownicy liczyli na więcej. Z drugiej strony musieliśmy brać pod uwagę niepewność związaną z pandemią koronawirusa, w dalszym ciągu nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja i czy proces produkcyjny nie zostanie zachwiany. Pracodawca mógł przecież nic nie dać, a rozmowy mogły zakończyć się fiaskiem – dodaje przewodniczący zakładowej „S”. 
 
W Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich zatrudnionych jest ok. 1,8 tys. osób. Zakład produkuje stelaże do siedzeń samochodowych.
 
aga
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz