Wzrosną płace w PEC w Tychach, będzie też nagroda z zysku

Od 1 września tego roku o 4,6 proc. wzrosną płace zasadnicze pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tychach. Wysokość podwyżki jest uzależniona od stawek osobistego zaszeregowania. Średnio wyniesie ok. 200 zł brutto.

O podwyżki wynagrodzeń wystąpili na początku roku do zarządu PEC przedstawiciele dwóch zakładowych organizacji związkowych: NSZZ Solidarność i Związku Zawodowego Ciepłowników.  – Pracodawca pozytywnie odniósł się do naszej propozycji i podpisaliśmy porozumienie  w sprawie wysokości i terminu wejścia w życie podwyżek – mówi Stanisław Gondzik, szef zakładowej Solidarności.

W trakcie rozmów płacowych poruszano też kwestię nagrody z okazji Dnia Energetyka oraz nagrody związanej z dobrymi wynikami finansowymi firmy. – Zarząd sam wyszedł z inicjatywą dotyczącą wypłaty nagrody z zysku za 2016 rok. Wynik spółki za ten okres był korzystny, ale formalna decyzja  o przekazaniu części pieniędzy z zysku dla  pracowników zapadnie w czerwcu na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy. Natomiast nagrodę z okazji branżowego święta załoga otrzyma w sierpniu, ale jeszcze nie uzgodniliśmy jej wysokości – dodaje przewodniczący.

Tyski PEC zatrudnia ponad 120 pracowników. Przedsiębiorstwo na terenie Tychów i Łazisk Górnych.

bg
źródło foto:pixabay.com/CC0