Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrosną płace w jaworznickich wodociągach

Od 1 stycznia przyszłego roku stawki zasadnicze pracowników spółki Wodociągi Jaworzno wzrosną o 700 zł brutto. Oprócz podwyżek wynagrodzeń, działająca w firmie „Solidarność” wynegocjowała dla załogi zakładu premię bożonarodzeniową i jednorazową nagrodę z okazji branżowego święta.

Tegoroczna nagroda bożonarodzeniowa wyniosła 2500 zł. Pieniądze wpłynęły na konta pracowników 15 grudnia. Z kolei wysokość przyszłorocznej nagrody z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej wyniesie 2750 zł. Pieniądze zostną wypłacone w maju 2024 roku.

– Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w ostatnim kwartale danego roku przystępujemy do negocjacji dotyczących podwyższenia stawek zasadniczych i wysokości premii z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej. Dodatkowo, negocjujemy także wysokość premii bożonarodzeniowej. W efekcie wynagrodzenia w spółce systematycznie rosną, jednak porozumienie, które podpisaliśmy w tym roku, a dokładnie 29 listopada, jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym w historii tych rozmów – mówi Andrzej Dudzik, przewodniczący „Solidarności” w spółce Wodociągi Jaworzno.

Spółka Wodociągi Jaworzno zajmuje się nie tylko zaopatrywaniem mieszkańców w wodę, ale także sprzątaniem miasta i gospodarką odpadami. Firma zatrudnia 360 pracowników. Do „Solidarności” należy połowa załogi.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0