Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrosły płace w zakładach SGL Carbon

Od 1 stycznia wzrosły stawki osobistego zaszeregowania pracowników spółek SGL Carbon Polska w Raciborzu i w Nowym Sączu. Maksymalne podwyżki wynoszą 5 proc. średniej płacy zasadniczej w tych zakładach, a minimalne 3 proc.

Porozumienie w tej sprawie pomiędzy zarządem firmy a zakładową Solidarnością zostało zawarte pod koniec 2015 roku. Reprezentanci związku podkreślają, że co roku negocjują  z zarządem spółki kilkuprocentowy wzrost płac dla pracowników obu zakładów. – W obu mamy swoich członków i dbamy o to, by ich stawki zasadnicze systematycznie rosły. Bywa, że rozmowy z zarządem przeciągają się nawet do końca stycznia. Teraz negocjacje też nie były łatwe, ale ostatecznie po trzech spotkaniach zawarliśmy porozumienie – informuje Paweł Rycka, przewodniczący podzakładowej Solidarności w raciborskim SGL Carbon Polska.

Zakłady SGL Carbon Polska w Raciborzu i w Nowym Sączu należą do niemieckiego koncernu SGL Carbon SE.  Produkują m.in. elektrody grafitowe, wyłożenia wielkopiecowe oraz inne materiały dla przemysłu stalowego.

bea
źródło foto:pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.