Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrosły płace w Valeo

O 190 zł brutto wzrosną płace zasadnicze tych pracowników spółki Valeo Lighting Systems z Chrzanowa, których staż pracy wynosi co najmniej 3 lata. To najważniejszy zapis porozumienia płacowego podpisanego przez zakładową Solidarność i zarząd spółki.

– W zeszłym roku kierownictwo firmy, chcąc zachęcić ludzi do pracy w naszym zakładzie, podwyższyło o 200 zł brutto płace dla nowo przyjmowanych osób. W efekcie jednak zarobki pracowników z dłuższym stażem były tylko nieznacznie wyższe od stawek osób dopiero co przyjętych do pracy. To trudno było uznać za sprawiedliwe i motywujące dla pracowników dłużej związanych z naszym zakładem. Dzięki podpisanemu teraz porozumieniu wprowadzone zostało bardziej sprawiedliwe rozwiązanie, w którym doceniony jest staż pracownika – tłumaczy Sebastian Pająk, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Obok podwyżek związanych ze stażem pracy porozumienie przewiduje też dodatkowy wzrost płac zasadniczych, uzależniony od indywidualnych ocen pracy za zeszły rok. Średnio będzie to 80 zł brutto miesięcznie na pracownika. Te podwyżki obejmą wszystkie osoby zatrudnione w spółce przed 1 października 2017 roku.

Porozumienie przewiduje też wzrost dodatku za pracę w systemie czterobrygadowym. Do tej pory wynosił on 250 zł brutto. Od 1 lipca będzie to 280 zł brutto.

Wyższe płace wpłyną na konta pracowników wraz z wynagrodzeniem za marzec. Podwyżki związane ze stażem zostaną wpłacone z wyrównaniem od stycznia, z kolei podwyżki uzależnione od oceny rocznej będą wypłacone z wyrównaniem od lutego.

Chrzanowska spółka Valeo Lighting Systems zatrudnia blisko 2100 pracowników. Produkuje lampy samochodowe.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *