Wznowiono rozmowy płacowe w AMP

O godz. 9.00 w ArcelorMittal Poland wznowione zostały negocjacje płacowe. W rozmowach z pracodawcą biorą udział liderzy wszystkich organizacji związkowych działających w firmie.

Jak informuje Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w AMP, pracodawca przedstawił swoje wcześniejsze propozycji. W odpowiedzi strona związkowa przekazała zweryfikowane postulaty. Dotyczą one podwyżek w wysokości 130 zł brutto do płacy dla każdego pracownika i średnio 20 zł na pracownika na przeszeregowania indywidualne oraz nagrody rocznej w łącznej wysokości 1500 zł brutto. Związki domagają się także ustalenia minialnej płacy zasadniczej w firmie na poziomie 2,3 tys. zł brutto. – W tej chwili trwa przerwa w rozmowach. Po przerwie, ok. godz. 12.00  pracodawca ma przekazać stanowisko dotyczące postulatów strony związkowej – dodaje Majchrzak.

Zaznacza, że w rozmowach z pracodawcą, które prowadzone są w budynku związkowym, uczestniczą przewodniczący organizacji związkowych działających w AMP. Reszta przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych, którzy 21 marca zdecydowali, że będą przebywać w budynku dyrekcji spółki w oczekiwaniu na zakończenie rozmów podpisaniem porozumienia, nadal tam pozostają.

Negocjacje płacowe w AMP rozpoczęły się w ubiegłym roku, ale stronom do tej pory nie udało się dojść do porozumienia, mimo że zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, rozmowy powinny zostać zakończone jeszcze w grudniu

aga