Solidar Śląsko Dąbrow

Wznowią protest?

27 grudnia nie doszło do rozmów dyrektora Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Grzegorza Nowaka z przedstawicielami pracowników katowickiego szpitala EuroMedic Medical Center na temat przedłużenia placówce kontraktu o miesiąc. Taką rekomendację złożył w Wigilię Bożego Narodzenia pełniący obowiązki prezesa NFZ Marcin Pakulski.

– Dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ nie zastosował się do rekomendacji pana Pakulskiego i nawet się z nami nie spotkał. Oczekujemy, że rozmowy na temat przedłużenia kontraktu odbędą się w poniedziałek 30 grudnia. Jeżeli pan dyrektor ponownie nas zlekceważy, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak wznowić protest – zapowiada dr Jan Borzymowski, przewodniczący tymczasowej komisji zakładowej Solidarności w EuroMedic Medical Center.

Zapewnienia pełniącego obowiązki NFZ Marcina Pakulskiego na temat rekomendacji dyrektorowi Śląskiego Oddziału NFZ przedłużenia o miesiąc kontraktu padły w Wigilię Bożego Narodzenia podczas spotkania z przedstawicielami pracowników kliniki i Ministerstwa Zdrowia. Zdaniem pracowników placówki, uwzględnienie tej rekomendacji przez dyrektora Nowaka pozwoliłoby na spokojne funkcjonowanie szpitala do momentu zakończenia wszystkich procedur związanych ze sporem administracyjnym pomiędzy NFZ a EuroMedic.

Warunkiem rozpoczęcia rozmów w Warszawie było zawieszenie trwającej od 17 grudnia okupacji siedziby NFZ w Katowicach. W ten sposób pracownicy kliniki protestowali przeciwko wypowiedzeniu przez NFZ bez podania przyczyny umowy na leczenie pacjentów na większości oddziałów. Kontrakt ma przestać obowiązywać 31 grudnia, co według pracowników szpitala oznacza likwidację placówki i utratę ok. 400 miejsc pracy.

źródło foto:euromedic.com.pl

Dodaj komentarz