Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe zarobki w Roca Polska w Gliwicach

Od 1 stycznia wzrosną wynagrodzenia w firmie Roca Polska w Gliwicach. Podwyżki wynegocjowała zakładowa „Solidarność”. Dzięki staraniom związkowców zarobki pracowników produkcyjnych będą wyższe o 3,5 proc.
 
Jak poinformował przewodniczący „S” w firmie Sławomir Kuls, podczas rozmów z przedstawicielami dyrekcji uzgodniono, że stawki zasadnicze oraz niemal wszystkie dodatki do wynagrodzenia, m.in. dodatek stażowy i dodatek za pracę w soboty, wzrosną o 3,5 proc. Bez zmian pozostanie jedynie stawka dodatku za pracę w niedziele oraz nocnego, który już w firmie jest wyższy od kodeksowego minimum. Podwyżkami objęci zostaną pracownicy produkcyjni, którzy stanowią większość załogi firmy. – Pracownik, który zarabia najmniej, powinien dostać podwyżkę wynoszącą ok. 120 zł na rękę – mówi Sławomir Kuls.
 
Porozumienie dotyczące wzrostu płac podpisane zostało w gliwickiej spółce 8 grudnia. Oprócz podwyżek związkowcy wynegocjowali jednorazową premię wynoszącą 1,2 tys. zł brutto, która zostanie wypłacona w maju. – Tę premię otrzymają pracownicy produkcyjni, którzy byli zatrudnieni w Roca Polska na dzień 1 stycznia 2020 roku i nieprzerwanie przepracują do 30 kwietnia przyszłego roku. Będzie to forma podziękowania od pracodawcy za przestrzeganie obostrzeń sanitarnych i utrudnienia spowodowane pandemią, a także za zaangażowanie w pracę – dodaje przewodniczący zakładowej „Solidarności”.
 
Gliwicki zakład należy do hiszpańskiej Grupy Roca. Produkuje ceramikę sanitarną. Zatrudnionych jest w nim ok. 500 osób. Do „Solidarność”, będącej jedyną organizacją związkową działającą w tej firmie, należy ponad połowa załogi.
 
ak
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz