Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe zarobki w Centrum Serwisowym Pendolino

O 450 zł brutto wzrosną od kwietnia wynagrodzenia zasadnicze w Centrum Serwisowym Pendolino, należącym do warszawskiego oddziału Alstom Konstal. W maju, wraz z wypłatą za kwiecień, pracownicy firmy otrzymają także jednorazową nagrodę wynoszącą 300 zł brutto.

Porozumienie płacowe zakładowe organizacje związkowe podpisały z pracodawcą 10 marca. – Zdecydowana większość pracowników jest zadowolona. Zdają sobie sprawę, że w związku z wojną na Ukrainie Alstom wstrzymał produkcję w tym kraju i zawiesił działalność w Rosji, co przełoży się na sytuację finansową koncernu. Z tego względu rozmowy z pracodawcą były trudne, a część osób obawiała się, że nawet takiej kwoty podwyżek nie zdołamy wynegocjować – mówi Mirosław Breuer, przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

Zaznacza, że podwyżki otrzyma większość pracowników firmy. Wyjątek stanowią osoby, które rozpoczęły pracę po 31 marca zeszłego roku.

W warszawskim oddziale Alstom Konstal zatrudnionych jest 190 osób. Działająca w tej firmie „Solidarność” wchodzi w skład Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „S” w Alstom Konstal w Chorzowie.

aga
źródło foto: materiały prasowe Alstom