Wyższe wynagrodzenia w spółce Veolia Południe

Średnio o 2,5 proc., czyli o blisko 97 zł brutto wzrosną płace zasadnicze pracowników zakładów spółki Veolia Południe. Wyższe pensje zostaną im wypłacone w kwietniu z wyrównaniem od stycznia. Porozumienie zawarte 30 marca pomiędzy pracodawcą a działającymi w spółce związkami zawodowymi gwarantuje też wypłatę pracownikom do końca kwietnia premii w wysokości 600 zł brutto.

Związkowcy z Solidarności podkreślają, że chociaż negocjacje z zarządem spółki były trudne, to ich końcowy efekt jest korzystny dla pracowników. Otrzymają premię, o której w ogóle nie było mowy podczas trwających przez blisko trzy miesiące rozmów płacowych. Do wypłaty tego bonusu związkowcy przekonali pracodawcę w czasie ostatniego spotkania negocjacyjnego. – Na początku negocjacji wystąpiliśmy o podwyżkę płac o 3,5 proc. Ostatecznie zarząd zgodził się na podwyżki tylko o 2,5 procent. Przekonywaliśmy go, że niecałe 100 zł brutto do wypłaty to za mało, że takiej podwyżki ludzie prawie nie odczują. W rezultacie postanowił, że wypłaci dodatkowo premię. Ten bonus w wysokości 600 zł rozłożony na cały rok oznacza, że miesięcznie wynagrodzenie będzie wyższe jeszcze o 50 zł brutto – mówi Bernard Hatlapa, członek zarządu komisji zakładowej Solidarności w Veolia Południe.

Spółka Veolia Południe zatrudnia 139 pracowników w kilku miastach regionu. Specjalizuje się w produkcji i dystrybucji energii cieplnej. Firma należy do francuskiego koncernu Veolia.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0