Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe premie w Adient Seating Poland

Od 1 lutego z 300 do 500 brutto wzrosła comiesięczna premia uznaniowa w spółce Adient Seating Poland Oddział w Bieruniu. O zwiększenie premii uznaniowej od kilku lat wnioskowała do zarządu spółki zakładowa Solidarność. Jak mówią związkowcy, do tej pory pracodawca konsekwentnie odmawiał podwyżki tego dodatku. Do zmiany zdania przekonała go dopiero poprawiająca się sytuacja na rynku pracy. 
 
– W sytuacji, gdy ofert na rynku jest więcej niż rąk do pracy, trzeba robić wszystko by zatrzymać ludzi w spółce. U nas pracownicy dostają skromne wypłaty. Dla wielu najprostszym sposobem na powiększenie zarobków jest poszukanie lepiej płatnego zajęcia. Przypomnimy o tym zarządowi podczas rozmów o podwyżce płac zasadniczych w naszej firmie. Negocjacje w tej sprawie mają się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia – zapowiada Tomasz Sztelak, przewodniczący zakładowej Solidarności.
 
Zaznacza, że płace zasadnicze co najmniej połowy załogi firmy wynoszą ok. 2250 zł brutto. Premia uznaniowa jest więc istotnym elementem wynagrodzenia każdego pracownika spółki.  Jej wysokość została uzależniona m.in. od absencji i staranności w wykonywaniu obowiązków.
– Każdy pracownik zna regulamin premiowania i wie, kiedy może liczyć na premię w maksymalnej wysokości. Potrącenia premii spowodowane innymi czynnikami niż urlopy i zwolnienia lekarskiezdarzają się bardzo rzadko. Ludzie starają się tak pracować, by premia była jak najwyższa – podkreśla.
 
Spółka Adient Seating Poland Oddział w Bieruniu zatrudnia ponad 500 osób. Produkuje fotele samochodowe dla fabryki Fiata w Tychach i gliwickiego Opla.
 
bea
źródło foto:pixabay.com/CC0
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.