Wyższe płace w spółce Vitkovice Milmet

O 350 zł brutto wzrosły od stycznia stawki zasadnicze pracowników spółki Vitkovice Milmet. Związkowcy z zakładowej „Solidarności” wynegocjowali także kwartalną premię wynoszącą 500 zł brutto.

– Wzrost stawek zasadniczych pociągnie za sobą zwiększenie pochodnych takich jak dodatek za pracę w porze nocnej, który jest w firmie wyższy, niż wynikałoby z zapisów Kodeksu pracy. Wyższe będzie także wynagrodzenie za czas urlopu oraz zasiłek chorobowy – mówi Paweł Kwieciński, przewodniczący „Solidarności” w firmie.

Porozumienie płacowe między stroną związkową i pracodawcą podpisane zostało na początku lutego. Zagwarantowane w dokumencie podwyżki wpłynęły na konta pracowników spółki już z wynagrodzeniem za styczeń.

Paweł Kwieciński zaznacza, że oczekiwania pracowników były większe, jednak podczas rozmów z pracodawcą związkowcy musieli brać pod uwagę sytuację spółki. Jak podkreśla, na wyższy wzrost płac nie było szans, ale „S” udało się wynegocjować premię kwartalną wynoszącą 500 zł brutto. Związkowcy mają nadzieję, że ta premia przynajmniej częściowo zrekompensuje pracownikom rosnącą inflację i brak wyższych podwyżek.

Spółka Vitkovice Milmet S.A produkuje butle gazowe i posiada zakłady w Sosnowcu oraz w Siemianowicach Śląskich. Firma zatrudnia łącznie blisko 540 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0