Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe płace w Nitroergu

O 150 zł brutto wzrosną płace zasadnicze większości pracowników spółki Nitroerg z Bierunia i Krupskiego Młyna. Wyższe płace wpłyną na ich konta 10 marca wraz z wyrównaniem od stycznia. To efekt porozumienia płacowego zawartego na początku roku pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych. W dokumencie zagwarantowano też, że w tym roku załoga spółki będzie otrzymywać wyższą kwartalną premię motywacyjną.

Podczas negocjacji związkowcy przekonywali, że w przedsiębiorstwie osiągającym zyski załoga powinna być lepiej wynagradzana. – Podkreślaliśmy, że średnia płaca w Nitroergu odstaje jeszcze od poziomu, jakiego byśmy sobie życzyli. Nasze postulaty płacowe były wyższe niż 150 zł brutto, ale zawarliśmy kompromis – mówi Andrzej Pietras, przewodniczący Solidarności w zakładzie w Bieruniu.

Związkowcy z Solidarności zaznaczają, że wprawdzie w poprzednich latach systematycznie wzrastały stawki osobistego zaszeregowania pracowników Nitroergu, ale były to znacząco niższe sumy niż tegoroczna podwyżka. – Podwyżka o 150 zł brutto obejmie zdecydowaną większość pracowników. Jedynie osoby najlepiej zarabiające otrzymają mniejsze podwyżki, po 60 zł brutto. Warto podkreślić, że mówimy tu  o wzroście płac zasadniczych, co pociągnie za sobą także wzrost pochodnych składników wynagrodzenia – wyjaśnia Krzysztof Strzelbicki, wiceprzewodniczący Solidarności w zakładzie Nitroergu.  

Spółka Nitroerg w zakładach Bieruniu i w Krupskim Młynie zatrudnia łącznie ponad 1000 pracowników. Firma zajmuje się m.in. produkcją materiałów wybuchowych i zapalników nieelektrycznych, a także elektrycznych. 

bg
źródło foto:nitroerg.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.