Solidar Śląsko Dąbrow

Wynegocjowali nagrody dla pracowników spółki Norman

Pracownicy spółki Norman w Radzionkowie otrzymają przed Świętami Wielkanocnymi tzw. nagrodę prezesa. Kwestię jej wysokości i zasad wypłaty reguluje porozumienie zawarte 31 marca pomiędzy zarządem spółki a zakładową Solidarnością.
 
Wysokość nagrody dla poszczególnych pracowników została uzależniona od liczby absencji chorobowych oraz stażu pracy. Najwyższy bonus w wysokości 250 zł brutto trafi do pracowników, którzy w ostatnim roku nie przebywali na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni. Po 150 zł otrzymają osoby, które odnotowały ponad miesięczną absencję chorobową oraz pracownicy przyjęci do pracy po 1 stycznia 2017 roku. Nagroda nie obejmie pracowników, którzy odnotowali absencję chorobową powyżej 90 dni oraz zatrudnionych po 1 kwietnia.
 
Jak podkreśla Barbara Aleksa, przewodnicząca zakładowej Solidarności, średnie zarobki w zakładzie tylko nieznacznie przekraczają 2000 zł brutto. – Dla ludzi liczy się każdy grosz, dlatego cieszymy się, że udało się wynegocjować dla nich dodatkowe pieniądze. W maju chcemy rozpocząć rozmowy na temat podwyżki dodatku za pracę w soboty – zapowiada przewodnicząca. 
 
Spółka Norman w Radzionkowie zatrudnia około 340 pracowników. Zajmuje się szyciem garniturów. 
 
bea
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz