Wymierne korzyści dla członków „Solidarności”

Negocjowanie podwyżek płac i premii, ochrona przed zwolnieniem, lepsze warunki pracy i dbanie o przestrzeganie przepisów BHP to podstawowe zadania związku zawodowego. – To jest fundament działalności NSZZ „Solidarność”, ale wymagania członków wobec organizacji związkowej rosną. Ludzie już nie traktują przynależności do NSZZ „Solidarność” wyłącznie jako ubezpieczenia od utraty pracy i gwarancji poprawy zarobków, a bezpłatną profesjonalną pomoc prawną, która wyróżnia nasz związek spośród innych organizacji traktują jako coś oczywistego i oczekują też innych korzyści, wymiernych i systematycznych – mówi Justyna Latos, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Śląsku-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. – W ślad za tymi oczekiwaniami postanowiliśmy uruchomić program zniżek dla członków naszego związku. Nie jest to łatwe zadanie, ale już pierwsze reakcje ludzi są bardzo pozytwne i to pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku – podkreśla wiceprzewodnicząca.

Pierwsze próby wprowadzenia takich programow specjalnych zniżek dla członków NSZZ „Solidarność” były już czynione od dłuższego czasu, lecz ich skala nie była wielka. Projekty, które dobrze sprawdzały się w skali lokalnej, z różnych względów nie miały szans rozwinąć się w skali regionalnej czy ogólnopolskiej. Dzięki wprowadzeniu elektronicznej legitymacji związkowej program benefitowy zaczął nabierać rumieńców.

– Takim pierwszym naprawdę szeroko zakrojonym programem stała się karta rabatowa sieci stacji paliw Lotos, którą może otrzymać każdy członek związku posiadający legitymację elektroniczną NSZZ „Solidarność” Pilotaż był prowadzony właśnie u nas w Regionie Śląsko-Dąbrowskim i na Podbeskidziu. Teraz jest już w całej Polsce. Zainteresowanie było i ciągle jest bardzo duże, co świadczy o tym, że trafiliśmy w oczekiwania naszych członków – zaznacza Justyna Latos. Kolejny program to 10-proc. zniżki dla członków związku w ramach programu Klub PZU Pomoc dla członków „NSZZ „Solidarność”.

Śląsko-dąbrowska „Solidarność” stara się pozyskać różnych partnerów programu benefitowego z różnych dziedzin. Są zniżki na zakup biletów na koncerty na platformie eBilet.pl i do Aquaparku w Tarnowskich Górach. Są specjalne rabaty na wczasy i wakacje, zniżki na bilety do parków rozrywki czy do Sztolni Królowa Luiza. – Część ofert jest sezonowa, reszta funkcjonuje cały rok. Do części jest wymagane posiadanie legitymacji elektronicznej, do niektórych takiego wymagania nie ma. Cały czas poszukujemy kolejnych partnerów i liczymy, że ich liczba będzie się systematycznie zwiększać – podkreśla Justyna Latos.

Z aktualną, szczegółową ofertą programu benefitowego można się zapoznać na stronie internetowej śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” w zakładce „Benefity”, która jest aktualizowana w miarę pojawiania się kolejnych partnerów programu i kolejnych ofert.

ny