Solidar Śląsko Dąbrow

Wreszcie mają fundusz świadczeń socjalnych

Świadczenia socjalne w wysokości od 500 do 800 zł brutto otrzymają na Święta Bożego Narodzenia najmniej zarabiający pracownicy ze spółki Ananke Business Communication w Dąbrowie Górniczej. Pieniądze wypłacone zostaną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

O uruchomienie w spółce takiego funduszu od dwóch lat starała się Solidarność z ArcelorMittal Poland, w której zrzeszeni są również pracownicy ABC. 16 listopada zarząd spółki i związkowcy podpisali regulamin ZFŚS na czas nieokreślony. – Do tej pory ABC to była jedyna firma pracująca dla naszego koncernu, w której ludzie nie mogli liczyć na jakiekolwiek świadczenia socjalne. Negocjacje w sprawie rozpoczęcia przez ten zakład działalności socjalnej były długie i trudne, ale jak widać nasz upór się opłacił. W  rozmowach podkreślaliśmy, że na cywilizowanym rynku pracy standardy socjalne muszą być stosowane – mówi Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w AMP. 

Majchrzak informuje, że świadczenia pieniężne z ZFŚS trafią pracowników spółki 10 grudnia, razem z wypłatą za poprzedni miesiąc. Dostaną je te osoby, których zarobki nie przekraczają 3000 zł netto. Dodaje też, że wysokość świadczeń zależeć będzie od dochodu netto poszczególnych pracowników. – Premia socjalna na kwotę 800 zł brutto trafi do ludzi, których dochód netto nie przekracza 1500 zł. Ci, którzy na rękę zarabiają od 1500 zł do 3000 zł, dostaną świadczenie w wysokości 500 zł brutto – wyjaśnia Lech Majchrzak. 

Spółka Ananke Business Comunication zatrudnia ponad 500  pracowników. Firma wykonuje prace na potrzeby całej Grupy Kapitałowej AMP.

bea
źródło foto:pixabay.com

 

Dodaj komentarz