Solidar Śląsko Dąbrow

Wręczono nagrody w ramach 10. edycji konkursu Zielona Pracownia

W Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach 10. edycji konkursu Zielona Pracownia. Dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kolejnych 70 szkołach w naszym regionie powstaną ekopracownie.

– Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Należy pamiętać, że konkurs Zielona Pracownia to przede wszystkim inwestycja w przyszłość naszych dzieci – powiedział podczas uroczystości Mateusz Pindel, prezes Funduszu.

Celem konkursu Zielona Pracownia jest utworzenie sal lekcyjnych na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogą brać udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.

W sumie w ramach organizowanego od 10 lat konkursu powstało ponad 600 ekopracowni, na uruchomienie których Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przekazał przeszło 26 mln zł.

Dziesiąta edycja konkursu „Zielona Pracownia” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie do WFOŚiGW w Katowicach wpłynęło blisko 150 wniosków, spośród których komisja konkursowa wybrała niespełna połowę. Zwycięzcy otrzymają dotację wynoszącą maksymalnie 48 tys. zł

oprac. ny
źródło foto: wfosigw.katowice.pl