Solidar Śląsko Dąbrow

WRDS zajmie się połączeniem Polskiej Grupy Górniczej i KHW

We wtorek 28 lutego odbędzie się plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie połączenia Polskiej Grupy Górniczej z Katowickim Holdingiem Węglowym. Dzień wcześniej, 27 lutego prezydium WRDS zajmie się planowaną fuzją chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii z Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie.
 
O zaangażowanie się Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w spór dotyczący fuzji Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej zaapelowała 21 lutego Solidarność i ZZ Kadra z KHW. Jak podkreślili związkowcy, we wniosku skierowanym do przewodniczącego WRDS Marka Zychli, impas powstały w negocjacjach dotyczących fuzji spółek węglowych niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje gospodarcze i społeczne oraz powoduje niepokój załóg górniczych. Do udziału w posiedzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów PGG i KHW, reprezentanci górniczych central związkowych oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski. – WRDS w Katowicach już nie raz udowodnił, że jest instytucją zdolną do rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Tak było chociażby w przypadku niedawnego strajku w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Mam nadzieję, że i tym razem dzięki WRDS uda się wypracować porozumienie – mówi Marek Zychla, przewodniczący WRDS w Katowicach.
 
Z kolei wniosek o włączenie tematu połączenia chorzowskich szpitali do porządku obrad prezydium WRDS został zgłoszony przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Zaproszenia na posiedzenie prezydium rady zostały skierowane do prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta Chorzowa, dyrektorów i reprezentantów związków zawodowych z obu placówek, a także przedstawicieli Społecznego Komitetu Ratowania Pediatrii w Chorzowie.
 
Zaplanowane na 27 lutego posiedzenie prezydium WRDS rozpocznie się o godz.  11.00  w Sali Błękitnej Gmachu Sejmu Śląskiego. Natomiast plenarne posiedzenie rady w sprawie fuzji PGG i KHW odbędzie się w Sali im. Lecha Kaczyńskiego w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach, przy ul. Floriana 7. Początek o godzinie 16.00. 
 
łk
źródło foto: pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz