Solidar Śląsko Dąbrow

Władze miasta pomogą pracownikom szpitala?

10 września przedstawiciele związków zawodowych ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej rozmawiali z prezydentem miasta Zbigniewem Podrazą na temat  bardzo złej sytuacji płacowej w placówce. Prezydent obiecał, że w ciągu kilku najbliższych dni spotka się w tej sprawie z dyrektorem szpitala.

– Apelowaliśmy o spotkanie z prezydentem, bo od bardzo długiego czasu dyrekcja szpitala o podwyżkach w ogóle nie chce z nami rozmawiać. Prezydent jest przedstawicielem Urzędu Miasta, organu założycielskiego szpitala, a zarazem dyrektorem naszej placówki oddelegowanym do działań samorządowych. Tym bardziej liczymy na jego pomoc – mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Podczas spotkania związkowcy przypomnieli prezydentowi, że restrukturyzowany przez kilka lat dąbrowski szpital w ubiegłym roku po raz pierwszy osiągnął dodatni wynik finansowy. Poinformowali go o wcześniejszych obietnicach pracodawcy, że gdy tylko placówka wyjdzie na prostą, to rozpoczną się rozmowy w sprawie wzrostu płac. – Powiadomiliśmy też prezydenta, że wciąż wzrasta liczba pracowników, którzy są zmuszeni prosić komisję socjalną i związki o pomoc finansową, bo tak mało zarabiają – informuje przewodnicząca.

Dąbrowski szpital zatrudnia ponad 600 pracowników.

bea

źródło foto:solidarnosc.mittal.net.pl

 

Dodaj komentarz