Solidar Śląsko Dąbrow

We wrześniu bonus, w październiku podwyżki

Bonus w postaci 250 zł netto otrzymają we wrześniu pracownicy spółki Norman w Radzionkowie. Dodatkowe pieniądze dla załogi wynegocjowali z pracodawcą związkowcy z zakładowej Solidarności.

– W naszej firmie ludzie zarabiają bardzo niewiele. 250 zł dodatku do wrześniowej wypłaty na pewno odczują w portfelach. Pracownicy z pewnością oczekiwali na więcej, ale mamy też dla nich dobrą wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce w Normanie będziemy mieli podwyżkę płac. Na wzrost zarobków pracodawca już zgodził się podczas ostatnich negocjacji. Do ustalenia pozostała nam jeszcze kwota podwyżki – mówi Anna Sieja, przewodnicząca zakładowej Solidarności w spółce Norman. Informuje też, że rozmowy z zarządem spółki na temat podwyżki płacy zasadniczej w zakładzie mają się rozpocząć się pod koniec września. – Zależy nam, by wyższe wypłaty ludzie dostali jeszcze w październiku – wyjaśnia przewodnicząca.    

Spółka Norman w Radzionkowie zajmuje się szyciem męskich garniturów. Firma zatrudnia ponad 330 pracowników. Średnia płaca  w zakładzie nie przekracza 2000 zł brutto.

bea
źródło foto: facebook.com/NormanSuits