Warto być członkiem „Solidarności”. To się opłaca

W ciągu ostatnich 6 tygodni członkowie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” odebrali ponad 4,5 tys. elektronicznych legitymacji związkowych. – To rekordowy wynik. Wcześniej wydawaliśmy ok. 600 legitymacji w ciągu miesiąca – mówi Agnieszka Ordon z Biura Ewidencji Związkowej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. W jej ocenie wzrost zainteresowania legitymacjami jest związany z rosnącą liczbą benefitów, które „S” może zaproponować swoim członkom. Część zniżek jest dostępna właśnie po okazaniu legitymacji.

Jak podkreśla Ksenia Ulanowicz-Sienkiel z Biura Rozwoju i Promocji Związku ZR, oferta benefitów jest rozwijana w taki sposób, by każdy członek śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” mógł znaleźć coś dla siebie. Obejmuje m.in. vouchery do popularnych parków rozrywki, karty sportowe, ulgi na bilety do kina. – Oczywiście są tutaj dwa podejścia. Część członków uważa, że najważniejsza jest wsparcie prawne i ekonomiczne na poziomie organizacji, czy podczas rozmów z pracodawcą. Z kolei inni, zwłaszcza ci mniej zaangażowani w działalność związkową, będą się skłaniali w stronę benefitów. Jedno nie wyklucza drugiego, chodzi o to, by składka związkowa, którą trzeba zapłacić na rzecz komisji zakładowej, po prostu się bilansowała – wyjaśnia.

Jej zdaniem, pracownicy coraz częściej dostrzegają, że zdecydowana większość zniżek, które ma w swojej ofercie śląsko-dąbrowska „Solidarność”, jest nieosiągalna w małych firmach i instytucjach samorządowych. – Jednostka podległa samorządowi, czy właściciel małej firmy nie wynegocjuje tak korzystnej karty sportowej, jaką my jesteśmy w stanie wynegocjować. Naszą siłą i atutem w rozmowach z partnerami jest liczba członków. Te benefity są kierowane właśnie do nich, a nie do pracowników wybranej firmy, czy jednej branży. Nie ma znaczenia, czy ktoś pracuje w małym zakładzie, czy w dużej spółce – podkreśla Ksenia Ulanowicz-Sienkiel.

Członkowie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” mogą również korzystać ze zniżek na paliwo na stacjach Lotos i Orlen. Te rabaty zostały wynegocjowane na poziomie Komisji Krajowej i obowiązują na terenie całej Polski. Jak informuje Ksenia Ulanowicz-Sienkiel, w najbliższym czasie wejdzie w życie zniżka na badania wykonywane w Śląskich Laboratoriach Analitycznych. By z niej skorzystać także potrzebna będzie elektroniczna legitymacja związkowa. – Umowa w tej sprawie jest już podpisana, czeka na wdrożenie ze strony naszego partnera – zaznacza.

Więcej informacji na temat dostępnych benefitów oraz sposobu, w jaki można z nich skorzystać, znajduje się w zakładce Benefity dla członków związku.

aga