Solidar Śląsko Dąbrow

Waloryzacja płac w bytomskim urzędzie

O 300 zł brutto wzrosną płace zasadnicze wszystkich pracowników Urzędu Miasta w Bytomiu. Wyższe wynagrodzenia otrzymają razem z wypłatą za listopad. Jak podkreślają związkowcy z Solidarności, będzie to pierwsza od 8 lat zbiorowa waloryzacja płac w bytomskim magistracie.

Do zrewaloryzowania zarobków wszystkim pracownikom zobowiązał się w 2012 roku obecny prezydent miasta Damian Bartyla, który wówczas z powodzeniem wystartował w przedterminowych wyborach na to stanowisko. – Wtedy obecny prezydent był naszym kolegą z pracy. Jedną z jego obietnic wyborczych była właśnie waloryzacja płac w urzędzie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że postawił się w dość trudnej sytuacji, bo w naszym magistracie z pieniędzmi jest niewesoło. Na realizację tej deklaracji czekaliśmy ponad 2 lata. Niektórzy już zaczęli wątpić, że nowy pracodawca spełni obietnicę wyborczą. Teraz okazało się jednak, że słowa dotrzymał – mówi Danuta Kruszewska, przewodnicząca „S” w bytomskim urzędzie.

Podkreśla, że pracownicy z radością przyjęli wieść o wzroście płac. – Po 8 latach oczekiwania na podwyżki nikomu nie przyszłoby do głowy, by na te pieniądze kręcić nosem. 300 zł brutto do płacy zasadniczej to naprawdę solidna podwyżka – ocenia Kruszewska.

W bytomskim magistracie pracuje blisko 500 osób.

bea
źródło foto:commons.wikimedia.org/Yarl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.