Solidar Śląsko Dąbrow

W tym roku wzrosną płace w Tramwajach Śląskich

W 2021 roku stawki godzinowe motorniczych i mechaników zatrudnionych w spółce Tramwaje Śląskie wzrosną w sumie o 2 zł brutto, czyli o ok. 336 zł brutto w zależności od liczby godzin roboczych wypadających w danym miesiącu. Wynagrodzenia zasadnicze pozostałych pracowników firmy także będą wyższe łącznie o 336 zł brutto miesięcznie.
 
– Pracownicy są zadowoleni, takiej podwyżki jeszcze nie mieliśmy – mówi Antoni Krzęciesa, przewodniczący „Solidarności” w Tramwajach Śląskich. Jak zaznacza, podwyżki zostaną zrealizowane dwustopniowo, w lutym i we wrześniu. – Od lutego stawki zasadnicze pracowników wynagradzanych godzinowo wzrosną o 1 zł brutto, a pensje podstawowe pracowników etatowych będą wyższe o 168 zł brutto. Taka sama podwyżka wejdzie w życie 1 września – dodaje przewodniczący zakładowej „Solidarności”.
 
Porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych działających w spółce Tramwaje Śląskie podpisali z pracodawcą 9 grudnia. Podczas rozmów uzgodniono, że podwyżki wejdą w życie o kilka miesięcy wcześniej niż w poprzednich latach. – Zazwyczaj był to maj lub wrzesień, jednak w zeszłym roku, ze względu na ograniczenia połączeń spowodowane pandemią koronawirusa, pracownicy w ogóle nie dostali podwyżek. Teraz zostanie im to zrekompensowane – mówi Antoni Krzęciesa. Podkreśla, że pod koniec zeszłego roku związkowcom udało się wynegocjować również jednorazową premię wynoszącą 1,2 tys. zł brutto, która została wypłacona pracownikom spółki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 
 
Spółka Tramwaje Śląskie jest jednym z największych przewoźników na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Firma zatrudnia ok. 1,6 tys. osób.
 
ak
źródło foto:commons.wikimedia.org/WhiskeySix/CC BY-SA 3.0
 
 

Dodaj komentarz